آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیرات موبایل

استفاده از دستگاه های پیشرفته و گوشی های هوشمند امروزه به یک کار عادی بدل شده است و دیگر آن دروان گذشت که فقط با گوشی های خود می توانستیم چند پیام متنی ارسال کرده و یا فقط تماس های صوتی عادی برقرار کنیم  .ما امروزه شاهد گوشی های موبایلی هستیم که میتوان آن ها را یک کامپیوتر کامل نامید که همه مدلی از این گوشی ها را در اختیار دارند. به دلیل این که استفاده از موبایل همه گیر شده است و همه از گوشی موبایل استفاده می کنند هر گونه خدماتی در رابطه با گوشی های موبایل در حال حاضر برای جامع مورد نیاز بوده و همه به دبنال بهترین خدمات در زمینه تلفن های همراه می گردند. حال این خدمات خواه فروش باشد و یا خواه خدمات فنی و تعمیرات.

یکی از موضوعاتی که وجود دارد این است که تمامی دستگاه های الکترونیکی و کامپیوتری ممکن است به دلایل مختلفی دچار خرابی شوند و دیگر نتوانند به کار خود ادامه دهند و این مورد در مورد گوشی های موبایل اجتناب ناپذیر است و تلفن های همراه به دلایل مختلفی که گاه خود کاربر مقصر بوده و گاه خود موبایل دچار نقص فنی میشود  دچار خرابی شده و دیگر تا زمانی که تعمیر نشوند نمی تواند از گوشی استفاده کرد. در این جا باید گفت که اگرهم کاربران خود  باعث خرابی گوشب موبایل شده باشند و یا خود گوشی خراب شده باشد موضوع مهم این است که همه ما از فردر تعمیرکار انتظار داریم تا گوشی ما را در زمانی کم تعمیرکند تا بتوانیم استفاده کنیم.

آیا شما هم میخواهید یک تعمیرکار حرفه ای در موبایل شوید ؟  راه بسیار آسان نه ( آسانتری) را پیش رو دارید ! در این مقاله ی جذاب ما به صورت کامل به انواع خرابی های گوشی موبایل و روش های برطرف سازی این مشکلات خواهیم پرداخت تا شما دوست عزیز تا حدودی بتوانید از مشکلاتی که برای گوشی موبایلتان پیش می آید اطلاعات داشته باشید. در زیر ابتدا به روش باز کردن و تعویض اسپیکر گوشی موبایل هوآوی  پرداخته ایم.

در این بخش مراحل باز کردن اسپیکر گوشی huawei  مدل Ascend G610 را مشاهده میکنید.


 

تعمیرات موبایل

می توان گفت که عیب یابی و تعمیرات و رفع مشکلات  عادی و یا پیچیده ای که برای گوشی های موبایل پیش می آید بیشترین نیاز و خدمات را  دارند حتی از فروش هم بیشتر جامعه نیاز مند این خدمات است زیرا وقتی گوشی موبایل شما یک ایراد چه کوچک و یا بزرگ پیدا میکند نمی توانید به خاطر مشکل کلا گوشی موبایل را دور انداخته و یکی دیگر خریداری کنید و این از نظر عقلانی و اقتصادی اصلا کار درستی نیست زیرا می توان مشکل گوشی را حل کرده و مجددا از آن استفاده  کرده آن هم شاید با نصف هزینه ای که میخواستید بابت خرید مجدد هزینه کنید حتی در برخی مواقع تعمیرات و موبایل هزینه ای بسیار کمتر از نصف راهم در برخواهد داشت، پس می توان با توجه به این مطالب اهمیت تعمیرات گوشی موبایل  در زمان خرابی را  حساب کرد. امروزه هم با این همه  گستردگی که در بازار گوشی های موبایل و تبلت وجود دارد تمامی دارندگان نیاز مند پشتیبانی و خدمات فنی  هستند زیرا همه ما حداقل یک الی دو باز خرابی گوشی موبایل خود را تجربه کرده ایم و همه از این مسئله خاطره ی خوبی ندارند  زیرا تلفن همراه از پر استفاده ترین دستگاه ها می باشد.

یزی که خیال دارندگان گوشی موبایل را راحت می کند وجود یک مرکز تعمیراتی خوب و مجهز است که مشتریان در صورت خرابی گوشی موبایل خود بتوانند به آن جا مراجعه کرده و دستگاه خود را تعمیر کنند.

اهمیت یادگیری تعمیرات موبایل و آموزش تعمیرات موبایل

خب با توجه به مطالب بالا می توان تشخیص داد که بازار تعمیرات گوشی های موبایل  بسیار داغ است و هرکسی که به تعمیرات موبایل مسلط است  می تواند درآمد  های بسیار خوبی را داشته و یک شغل خوب و با درآمد  های خوب داشته باشد. چیزی که در این میان مطرح است این موضوع است که باید تعمیرات و عیب یابی گوشی های موبایل را به خوبی یاد بگیرید زیرا تلفن همراه دستگاه حساس  بوده که عیب یابی و تعمیرات نیازمند تجربه  خوب و بالا و هم چنین دانش کافی در زمینه تعمیرات موبایل است. از آن جایی که خیلی از افراد علاقه مند به تعمیرات موبایل هستند و می خواهند آینده ی  شغلی خود را  تعمیرات موبایل انتخاب کرده و از این راه کسب در آمد کنند برای همین و برای کمک و آموزش این افراد مرکز آموزش تعمیرات سخت افزار نیر دوره های اموزش تعمیرات و عیب یابی گوشی های موبایل را برگزار کرده است. شما عزیزان می توانید با شرکت در این دوره ی آموزشی تعمیرات موبایل دانش کافی و مهارت لازم را به دست آورید. توج کنید که این دوره به صورت کاملا عملی و در کارگاه های مجهز برگذار می گردد تا کارآموزان بتوانند به  صورت واقعی و نه تئوری با نوه ی عیب یابی و تعمیرات موبایل آشنا شده و خود بتوانند به راحتی هر نوع گوشی موبایل را انجام دهند.

چرا باید تعمیرات موبایل را یاد بگیریم ؟

در این بخش میخواهیم مختصر ولی به صورت واضح به شما بگوییم که چرا تعمیرات موبایل این قدر اهمیت پیدا کرده است و در حال تسخیر بازار تعمیرات می باشد !

امروزه استفاده از دستگاه های الکترونیکی و کامپیوتری یک مسئله ای هست عادی و ضروری شده است چون همه ما کارهای خودمان را با استفاده از کامپیوترها انجام می دهیم.به غیر از کامپیوتر گوشی های موبایل و تبلت  ها اهمیت زیادی پیدا کرده اند و به حدی روند پیشرفت گوشی موبایل و سریع شده و جامعه را تسخیر کرده که حتی شرکت های بزرگ و نرم افزاری جهت تولید  برنامه هایی که بر روی گوشی ها و تبلت ها اجرا شوند طرح های ویژه ای را شروع کرده اند.

یک مثال مهم!

همه ما با وب سایت ها آشنایی داریم  و هروقت نیاز به یادگیری مطالب جدیدی داریم به اینترنت مراجعه کرده و سپس به یکی از وب سایت ها مراجعه میکنیم که در صفحه اول قرار دارد  و مطالب خود را مطالعه میکنیم.این وب سایت ها همیشه  در طی سالیان فقط برای نمایش در کامپیوترها طراحی میشد این درحالی است که امروزه دستگاه های همراه که شامل دو بخش اصلی گوشی موبایل و تبلت هستند سهم بیشتری از اینترنت را ازآن خود کرده و طراحان وب سایت از طرف شرکت های بزرگ موظف به طراحی سایت مخصوص اجرا در موبایل و تبلت شده اند زیرا با آماری که وجود دارد در حال حاضر امروزه 70 درصد استفاده از اینترنت توسط مردم توسط گوشی های موبایل و تبلت ها انجام می شود و به همین  دلیل مراجعه به وب سایت ها توسط مردم با همین موبایل صورت می گیرد.برای همین قابلیت اجرا در موبایل و تبلت به یکی از امتیازات مهم برای وب سایت ها بدل شده است و وب سایتی که نتواند در موبایل به خوبی نمایش داده شود از دید قول موتورهای جستجو یعنی گوگل مناسب نبوده و امتیاز چندانی نخواهد داشت و همین یک موضوع اهمیت و قدرت موبایل در جامعه امروز و جایگاه موبایل  را به خوبی نشان می  دهد.

تعمیرات موبایل و نیاز جامعه به خدمات فتی و تعمیراتی برای گوشی های موبایل

همان طور که اشاره کردیم استفاده از گوشی های موبایل با روی کار آمدن گوشی های هوشمند همه گیر شده و با امکاناتی که گوشی های موبایل هوشمند در اختیار کاربران  خود قرار داده اند بسیاری از نیازهای کابران که با اینترنت سروکار دارند برطرف گردیده و همه روزه هم شاهد به بازار  امدن برنامه ها ی متنوعی برای گوشی های هوشمند هستیم که این موضوع استفاده از موبایل را بیش از پیش لذت بخش تر کرده است.

گوشی های امروزی با تمام پیشرفتگی که دارند دچار مشکلات و خرابی های مختلفی می شوند که در صورت خراب شدن گوشی موبایل کاربر آن به دنبال  مکانی و یا کسی خواهد بود که بتواند گوشی موبایل را تعمیرکند تا بدون این که نیاز باشد موبایل دیگری خرداری کند از دستگاه  خود مجددا استفاده نماید. حالا تصور کنید که میلیون ها گوشی موبایل روزانه مورد استفاده قرار می گیرد و با یک حساب ساده میتوان پی برد که روزانه 10 ها و 100 ها گوشی موبایل وجود دارد که دچار اشکال شده و کابران آن ها به دنبال تعمیرگاه های خوب می گردند. وقتی که فردی به صورت  کاملا تخصصی بتواند در زمانی کم مشکل و عیب  موبایل را پیدا کرده و آن را برطرف کند خواهد توانست موقعیت شغلی بسیار مناسب و پردر آمدی را برای خود رقم  بزند زیرا وقتی مشتری و کاربران ببینند  که یک فرد و یا تعمیرگاه به خوبی کار تعمیرات موبایل رلا انجام میدهد و مشتریان می توانند در زمان کم مجددا از موبایل خود استفاده کنند قطعا آن تعمیرگاه و یا فرد تعمیرکار را به یکدیگر معرفی خواهند کرد و در ادامه مشتریان بیشتری هم به تعمیرگاه مذکور برای تعمیرات گوشی  موبایل خود رجوع میکنند و خب میدانید که مشتری بیشتر پول بیشتری را برای شما در پی خواهد داشت.چه بسا  افرادی که با یادگیری کامل تعمیرات موبایل امروزه موقعیت های شغلی بسیار خوب  و پردر آمدی را  برای خود دارند و هر روز بر دانش و در آمد ان ها اضافه می شود.

آیا شما هم میخواهید که یک تعمیرکار موبایل شوید

خب برای این  کار واقعا راه پیجیده  و سختی در پیش رو ندارید  و اتفاقا راهی روشن و راحت  جلوی رویتان قرار گرفته است و تنها  چیزی که برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار خوب نیاز دارید ( خیلی هم نیاز دارید ) پشت کار بالا و به روز بودن است ، منظور از به روز بودن این که باید به دانسته های امروزی خود تکیه نکنید و ره روز در حال یادگیری باشید ، اینترنت خود  یک فضای عالی برای افزایش اطلاعات و تکمیل شدن و همچنین اطلاع از آخرین رویدادهای دنیای تلفن  همراه است که میتوانید دائما مطالعه کنید .

باید از کجا و چجوری یادگیری تعمیرات موبایل رو  شروع کنم ؟

این شوالی هست که همه کارآموزان و افرادی که در تلاش برای  یادگیری هستند در ابتدا از خودشون می پرسن و برخی ها هم نگرانی ه ایی دارند که نکند راه را  اشتباه بروند که در اینجا باید بگوییم وظیفه ی ما هدایت درست علاقه مندان و کارآموزان است تا بتوانند بدون تلف کردن وقت و در کمترین زمان ممکن  مهارت و دانش لازمه برای وورد به دنیای تعمیرات موبایل را به دست بیاورند. "ایران تعمیرکار" که خود یک مرکز قوی در زمینه تعمیرات موبایل بوده و چندین سال است که با سابقه ای خوب و موفق در حال کار تعمیرات انواع گوشی های موبایل است  دوره های آموزشی تعمیرات موبایل را برگزار کرده و تمامی تجربیات این چندین سال را در قالب یک دوره ی جذاب و کامل اموزشی در اختیاز علاقه مندان قرار می دهد. در ادامه و بخش پایین این وب سایت سرفصل های مهم آموزشی را آورده ایم و شما میتوانید به راحتی با برخی ا ز مهم ترین مباحث که در این دوره  ها تدریس خواهد شد را در اینجا مشاهد کنید.

یکی  از مزیت های  بسیار مهم این دوره ی آموزشی این است که ویژه ی بازار کار برنامه ریزی شده و به صورت کاملا عملی تدریس می شود و تئوری در حدی بسیار کم و فقط جهت به خاطر سپاری و یاد داشت کردن برخی موارد و اصطلاحات مهم وجود دارد که به صورت  کلی این دورهر شامل 95 درصد عملی و 5 درصد تئوری می باشد. همچنین تعمیرات موبایل توسط تعمیرکاران حرفه ای این مرکز تدریس می شود تا شما عزیزان تمامی قلق های تعمیراتی را یاد بگیرید زیرا اساتید که همان تعمیرکاران حرفه ای موبایل هستند در این دوره ی  آموزشی تمامی نکات مهم و لازمه و به عبارتی تمامی فوت و فن های تعمیراتی را به شما آموزش خواهند داد. خود کارآموزان نیز در کارگاه های مجهز و به صورت عملی مشغول به تعمیرات خواهند شد و به این ترتیب وقتی که طول دوره تمام می شود فرد میتواند بدون این که نگرانی داشته باشد وارد بازار کار شده و به راحتی کار خود در زمینه  تعمیرات  موبایل را شروع کند. با نوع آموزشی به شیوه ی عملی که در این مرکز داده میشود کار آموزان مشکلی در عیب یابی و تعمیرات گوشی  های موبایل نخواهند داشت ولی با این حال برای این که هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و کارآموز بعد از اتمام دوره نگرانی نداشته باشد این مرکز هر کارآموز را به مدت 5 سال پشتیبانی رایگان میکند به این  صورت که وقتی فرد در حال کار می باشد و به مشکلی برخورد کرده که نمی تواند حل کند میتواند به راحتی با این  مرکز تماس  گرفته و مشکل را برای اساتید بازگو کند تا راه حل های لازمه به وی داده شود و یا حتی میتوانید  دستگاه ( گوشی موبایل و یا تبلت ) را به این مرکز انتقال داده و به صورت حضوری از اساتید راهنمایی های لازمه را دریافت کنید.

در ابن بخش هم یک ویدئوی کوتاه آموزشی با موضوع آشنایی مقدماتی با ابزارهای تعمیراتی برای شما قرار داده ایم که میتوانید ببینید.
برای مشاهده ی ویدئوهای بیشتر به کانال ما در آپارات مراجعه کنید 🙂

شما عزیزانی که میخواهید در دوره ی آموزش تعمیرات تخصصی موبایل شرکت کنید میتوانید جهت ثبت نام آنلاین از فرم زیر اقدام کنید.

بعد از اتمام ثبت نام در فرم و ارسال اطلاعات ، کارشناسان ما در 24 ساعت آینده با شما تماس خواهند گرفت تا علاوه بر توضیحات بیشتر و پاسخ گویی به سوالات شماعزیزان برنامه های کلاس و شروع دوره را به برای شما برنامه ریزی نمایند. ( منتظر دیدار شما در این دوره ی محبوب و پر طرف دار آموزشی هستیم 🙂 )

مشخصات فردی
وضعیت تحصیلات
اطلاعات تماس
دوره آموزشی

در ادامه برای اطلاعات بیشتر سرفصل های  اصلی دوره ی آموزش تعمیرات موبایل را آورده ایم :

 1. آشنایی با لوازم تعمیراتی موبایل و ابزارهای کارگاهی مورد نیاز
 2. آموزش الکترونیک پایه و SMD 1
 3. آموزش الکترونیک پایه و SMD 2
 4. آموزش قطعه شناسی بر روی مادربرد گوشی موبایل
 5. آموزش روش تست قطعات SMD توسط مولتی متر
 6. آموزش کار با هویه  و هیتر و قطعه برداری بر روی برد گوشی موبایل
 7. اموزش برداشتن و گذاشتن IC و شابلون زدن آی سی
 8. آموزش فن برداشتن و گذاشتن  قطعات و روش های اصولی قطعه برداری
 9. آموزش روش باز و بسته کردن صحیح و اصولی گوشی های موبایل
 10. آشنایی با قطعاتداخلی و خارجی و عیوب باطری و کار با منبع تغذیه
 11. آموزش عیب یابی بازر  – اسپیکر – میکروفون – ویبراتور و ….
 12. آموزش کامل نقشه خوانی و عیب یابی از طریق شماتیک
 13. آموزش شناخت معایب مدار دوربین – بلوتوث – مموری و سیم کارت
 14. تشریح کامل مدار شارژ و مدار تغذیه و عیوب آن ها
 15. تشریح کامل مدار آنتن و عیوب آن
 16. تشریح کامل مدار نور و تصویر
 17. آموزش و عیب یابی جریان کشی
 18. آموزش اصول برخورد با گوشی های آب خورده
 19. معرفی انواع باکس های تعمیراتی – شناسایی فایل های فلش گوشی
 20. فلش گوشی های سونی و سونی اریکسون
 21. فلش گوشی های سامسونگ و چینی
 22. فلش گوشی های اندرویدی سامسونگ
 23. ری استارت کردن و جیلبرک کردن آیفون
 24. نصب برنامه بر روی گوشی  های جاوا و سیمبین
 25. نصب برنامه بر روی اندروید و آیفون
 26. و……..

سرفصل هایی که در بالا مشاهده می کنید فقط بخش از سرفصل های مهم هستند زیرا در کلاس های آموزش شما عزیزان مباحث بسیار بیشتری را خواهید آموخت که میتوان به انواع قلق های تعمیراتی  – روش های هوشمندانه ی عیب یابی و … پرداخته خواهد شد. لازم به ذکر است که این دوره ویژه  ی بازارکار طراحی گردیده است و برای همین  به صورت کاملا عملی برگزار  می گردد تا کار آموزان به صورت عملی وارد تعمیرات موبایل شوند.

تلفن تماس جهت اطلاعات بیشتر در باره  ی این دوره : ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس » تهران –میدان انقلاب-کارگرشمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹