تعمیرات مانیتور

تعمیرات مانیتور

تعمیرات تخصصی مانیتور

مانیتورها یکی از دستگاه های مهم و در دسته ی دستگاه های خروجی قرار دارند که همراه با رایانه ها هستند و خب بدون مانیتور نمی توان از کامپیوتر ها استفاده کرد.زیرا باید در هنگام کار بدانیک که چه می کنیم و وقتی هم صحبت از گرافیک و طراحی و شبیه  سازی باشد دیگر جای خود دارد.

کمپانی های بسیاری اقدام به تولید انواع مانیتورها سازگار با هر سلیقه ای کرده اند که می توان از این کمپانی های مشهور به سامسونگ – ال جی – ایسر – بنکیو و … اشارره کرد که البته این شرکت های نام برد از بهترین های سازندگان مانیتور هستند. همان طور که گفته شد برای هر نوع سلیقه ای مانیتور مخصوصی وجود دارد  به عبارتی گرافیست ها نیازمند وضوع تصویر بالا و جلای رنگ خوبی می خواهند و گرمرها نیز مانیتوری با پاسخ گویی تصاویری سریع و همچنین برنامه نویسان نیز نیازمند مانیتور های خوب و با توان کارر کرد تمام وقت را نیاز مند هستند.

مانیتورها از سه بخش اصلی و دسته  بندی تشکیل شده است که به ترتیب زیر است :

  • پنل ( صفحه نمایش )
  • مین برد و یا همان برد اصلی 
  • پاور برد که وظیفه ی رساندن برق را بر عهده دارد

هرکدام از این بخش ها اگر دچار خرابی شود می تواند باعث از کار افتادن مانیتور شود که این در مورد بخش برد پاور بیشتر صدق می کند.علل هم این است که برد پاور تمامی برق و ولتاژ مورد نیاز مین برد را تامین میکند که خرابی آن باعث خاموشی دستگاه خواهد شد. خرابی هایی هم که نشان از ایراد در بخش مین برد هستند به این صورت است که ممکن است تصویر ورودی نگیرد و به عبارتی در حالی که سوکت ورودی و کابل و همچنین دستگاه فرستنده  مانند رایانه مشکلی ندارد ولی با ارور و یا حالت سیگنال ندارد مواجه می شوید و یا تصویر مشکی است و یا فقط چراغ پاور روشن است و تصویری دیده نمی شود.

البته برخی مشکلات مربوط به تاریکی صفحه نمایش مربوط به بخش نور زمینه است که مدار های ولتاژ دلیل آن است که این مدار در زیر مجموعه ی بخش پاور است ، به عبارتی برد های ولتاژ خراب می شو و نمی تواند برق مورد نیاز نور زمینه را تامین کند  در این حالت مانیتور روشن می باشد ولی مشکلی که وجود دارد این است که نور زمینه ای نیست که باعث دیده شدن تصویر گردد و نتیجه این که صفحه نمایش تاریک خواهد بود.

از دیگر خرابی های مانیتورها خاموش شدن بعد از مدتی کار کرد ان هم به خودی خود است که این مورد باز بیشتر و حتی تا ۹۹ درصد مربوط به بخش برد پاور است، برد پاور وقتی خراب مبشود نمی تواند به مانند قبل به صورت دائمی کار خود را انجام دهد و به یک باره کم اورده و برق مین برد قطع می وشد که این مورد همان خاموشی مانیتور است.

مورد دیگر هم که خیلی شایع است وجود نقاط  رنگی و یا خطوط عمودی و افقی در صفحه نمایش بوده که این مشکل در ابتدا به دلیل خرابی خود پنل است و در مورد دودم نیز مربو به برد TFT می باشد که البته بیشتر مروبط به خود پنل می باشد. در خلی از وب سایت ها گفته شده است که با روش هایی می توان خطوط رنگی و یا پیکسل های خراب را و یا سوخته را برطرف کرد که در اینجا می گویم وقتی این مشکلات از خود صفحه نمایش باشد هیچ راه برطرف سازی ندارد و تنها راه حل تعویض پنل می باسد ، فقط پیکس های آسیب  دیده و نه سوخته قابل برطرف هستند که آن هم با درصد کم امکان پذیر است.

تعمیرات انواع مانیتور به صورت کاملا تخصصی در این مرکز صورت می گیرد و در صورت خرابی مانیتور خود در هر مدل و برندی می توانید با مرکز تعمیرات تماس حاصل فرمایید.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱

آدرس » لازم به ذکر است که کلیه تعمیرات در این مرکز برای همکاران گرامی با قیمت همکاری انجام خواهد پذیرفت و همچنین عزیزان از شهرستانها میتوانند کالای تعمیری خود را با پست سفارشی و یا تیپاکس جهت تعمیرات به این مرکز ارسال نمایند تا در اسرع وقت بتوانیم خدمتگزار مناسبی برای ایشان باشیم.
آدرس:تهران –میدان انقلاب-کارگرشمالی-خ نصرت-نرسیده به جمالزاده-پلاک۹۸-واحد۳
تلفن تماس:۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹
.